• Teleskopik Böcek Arama ve Taktik Kamerası

Profesyonel ve çok amaçlı kullanılabilecek bir teleskopik kamera sistemidir. Emniyet ve Askeri operasyonlarda kullanıma uygundur. Sistem 9" LCD ekranlı teleskopik gece görüşlü kamera sistemine sahiptir. 4 metrelik yüksekliğe sahip gizli bölmeler, ışıklandırmalar, asma tavanlar vb. fiiksel kontrol gereken yerler için üretilmiş bir üründür. Askeri ve Polis operasyonlarında müdahele öncesinde mekan analizinin yapılması gerektiği durumlarda da kullanılan taktik bir cihazdır. Teleskopik açılıma sahip ve açıldığında 335cm yüksekliğe erişebilen ve bu sayede de 5 metrelik yüksekliklere dahi kolaylıkla bakabilmeyi mümkün kılan profesyonel tasarıma sahiptir. 9" geniş ekran ile tüm detayı en ince ayrıntısına kadar görebilmenizi sağlar. Zifir karanlıkta dahi gece görüş özelliği sayesinde incelenmesi gereken yerin görülmesi mümkündür. 

Kullanım Alanları

Profesyonel Casus Böcek Arama Hizmeti ve Çalışmalarında

Emniyet ve Askeri Operasyonlarda

Arama Kurtama Çalışmalarında

Araç Altı Görüntüleme Amaçlı Güvenlik İhtiyaçlarında

Kamyon Yüklemeleri Kontrollerinde ve Denetimlerinde

Fiziksel kontrol gerektiren saha çalışmalarının tümünde

Emniyet ve Askeri Operasyonlarda Kullanımı :

Sistem operasyonlar esnasında arama yapılan mekanlarda gizlenmiş gayriyasal materyallerin daha detaylı aranmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda çatışma riski bulunan operasyonlarda kapı ve pencere arkalarını, gizli bölmelerde birinin olup olmadığını görebilme imkanı sunar. Bu sayede maksimum seviyede can güvenliği sağlanmış olur. Baskın öncesinde mekanın incelenmesi ve taktik oluşturulması öncesindeki en önemli ishtihbarat cihazlarından birindir.

Casus Böcek Arama Hizmetinde Kullanımı

Casus Böcek aramasında kullanılan teknik ekipmanların yanı sıra, teknik taramanın en önemli aşamalarından biri de gözle taramadır. Böcek araması yapılan ortamda masa, sehpa, koltuk vb. eşyaların altı ; tavandaki ışıklandırma, klimalar, alçıpan bölmeler, asma tavanlar içine pratikçe bırakılarak kullanılabilecek olan mini ses ve video kaydediciler, kablolu dinleme cihazları gibi üniteleri tespit edebilme noktasında avantaj sunan bir ekipmandır. Kablosuz mantıkta çalışan cihazlar; R.F. Dedektörler (Verici Tespit Cihazları) ile tespit edilebilirken, kapalı devre tabir edilen yapıdaki cihazlar ancak "Non Linear Juncktion Detector" denilen özel dedektörler ile tespit edilebilmektedir. Bu üst düzeydeki dedektör bile dinleme cihazlarını tespit edebilmekte aciz kalabilmektedir. Özellikle taranması gereken yerin yüksek bir tavan olduğu düşünülürse o tip bir cihazın kullanımı bile mümkün olamamaktadır. Bir tablonun arkasına yapıştırılmış ses kaydedici cihaz "Non Linear Junction Detector" ile kolaylıkla tespit edilebilirken, başka bir elektonik karta sahip bir cihaz gerisine yerleştirilmişse tespit edememektedir ve tarama esnasında es geçilebilmektedir. Dolap altına yapıştırılmış ses kaydedici cihazları, masa altlarına gizlenmiş casus böcekleri, klimalar üzerine bırakılmış böcekler gibi gözün göremeyeceği kör noktalardaki uygulamaları tespit imkanı sunan profesyonel bir görüntüleme sistemidir.

Araç Altı ve Üstü Güvenlik Kontrollerinde Kullanımı

Alış-Veriş merkezi otoparklarına girişlerde araç altı kontrollerinde başarıyla kullanılır. Gece görüş kabiliyeti ile araç altını gece dahi gündüz gibi görmenizi ve kontrol etmenizi başarıyla sağlar. Gazlı araçların kapalı otoparklara girişlerinin yasak olduğu noktalarda, araç altına yapılan gizli gaz giriş bağlantılarını görerek tespit etmenizi ve gaz kullanan araçları kolaylıkla belirlemenizi sağlar. Özellikle gümrüklerde ve maliyenin yol denetimlerinde kamyın, tır gibi ağır nakliye vasıtalarının kasa içini veya kasa, konteynır içindeki yükü görüp değerlendirmek gerekliliğinde de teknik kontrol avantajı sunar bir üründür.

Arama ve Kurtarma Çalışmalarında Kullanımı

Çok amaçlı arama ve kurtarma operasyonlarında gözün göremeyeceği bir çok yere ulaşarak görüntüleme imkanı sunar. Kablosuz özelliği sayesinde büyük ekranda detaylı görüntü alınabilmesi de başarıyı arttıran en büyük unsurudur. Özellikle deprem sonrası enkaz altı görüntülemede yüksek kullanım kolaylığı sayesinde profesyonel seviyede ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Teknik Özellikler :

SONY 1/3" CCD Day/Night Kamera

420TV Line Kamera

3,6 mm Lens 85° Görüş Açısı

Day/Night Düşük Hassasiyetli Kamera

Gece Görüş için Infrared Sistemi

0.001/ F1.2 Lux Ultra düşük ışık hassasiyeti

9" TFT LCD Monitör

2700mAh 12V Ni-Mh Batarya

Yüksek ışık ve kontrast ayarı imkanı

Hue Renk doygunluğu ayarı imkanı

OnScreen Display Menü 

Görüntüyü değişik konumlara çevirebilme özelliği

Teleskopik kullanımı ile 335 cm'ye kadar uzatılabilirlik (İnsan boyu ve kol uzunluğu da düşünüldüğünde görüş yüksekliği 5,5 metreye kadardır)

Hafif ve Pratik Kullanım imkanı

Arıza yaratmayacak sağlam mafsal ve bağlantı elemanlı tasarım

Darbeye dayanıklı profesyonel askeri çanta

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Teleskopik Böcek Arama ve Taktik Kamerası

  • Marka: İthal
  • Ürün Kodu: BAT-105
  • Stok Durumu: Ön Sipariş
  • 24.999,99 ₺

  • Vergiler Hariç: 20.833,33 ₺

Etiketler: casus tespit cihazı, casus böcek tespit cihazı, böcek tespit cihazı, casus böcek arama, casus böcek arama tespit, teleskopik böcek arama, taktik kamerası, gizli kamera bulucu, gizli kamera tespit cihazları, casus gizli kamera tespit cihazı, casus gizli kamera tespit fiyatl, gizli kamera tespit sistemleri, tespit, gizli tespit