• Dinleme Cihazı (Böcek)

KABLOSUZ ODA DİNLEME SETİ

O kadar hassas ses alıyorki Bebeğinizin soluğunu bile duyabilirsiniz. 
Özel frekanslı (VHF) verici ve alıcıdan oluşan dinleme sistemidir. Verici dinlenecek yere bırakılır, yakın bir yerden alıcı ile dinleme yapılır. Yakın mesafeden dinleme için, yeterli ve ekonomik çözümdür. T801 VERİCİ, İnsan kulağından daha fazla ses duyma kapasitesi vardır, fısıltı düzeyindeki sesleri bile rahatlıkla işitmenizi sağlar. Alıcı ile dinlenir. Yayın mesafesi 50-100 metre olup çevresel şartlara bağlı olarak değişebilir. Özel frekanslı yayın yaptığı için, her hangi bir alıcı ile bu yayını dinlemek mümkün değildir. 9 Volt pil ile çalışır. Pil ömrü 3-4 gün olup DURACELL pil ile kullanılması tavsiye edilir. ALICI, Dinleme vericisinin özel yayın bandında çalışır. 2 Adet ince kalem pil ile çalışır.Alıcı, cep radyosu görünümündedir. Kanal ayarı yapılarak istenen kanal alıcı ile dinlenir.
Dinlediğiniz sesleri kaydetmek isterseniz, ara kablo ile kayıt cihazına bağlayabilirsiniz.
 
Nasıl Kullanılır ?
 
Vericiye 9 VOLT alkalin pili takınız, dinlenecek yere bırakınız. Bıraktığınız yerde anten kablosunun düz durmasına özen gösteriniz. Anten kablosunu düğüm atmayınız. Fakat bant ile yapıştırabilirsiniz.
 
Vericiden en az 5 metre uzaklaşarak, kulaklığı takıp alıcının sesini açınız. Önce “reset” daha sonra “scan” tuşuna basınız.
 
Alıcı cihaz, 1-2 saniye içinde otomatik olarak kanalı bulur ve hemen ortamdaki sesi dinlemeye başlarsınız. Eğer çevrede parazit bir yayın varsa cihaz bu yayınları da yakalayabilir. Böyle bir durumda “scan” tuşuna basarak kendi kanalınızı bulabilirsiniz.
 
Vericinin bırakılacağı yer çok önemlidir. Çelik kasa, kalorifer radyatörü gibi yerlerin arkasına, veya kolon arkasına yerleştirilmez. Çünkü etraftaki metaller, beton içerisindeki demirler vb. yayın mesafesini kısaltır. Ahşap dolapların üzerine yerleştirilebilir. Bıraktığınız yerde anten kablosunun düz durmasına özen gösteriniz. Kablo dikey veya yatay olabilir. Fakat katlanmış halde durursa mesafe kısalır.
 
Bir binanın 4. katına ya yerleştirilerek binanın tüm katlarından ve binanın 40-50 metre açığından rahatlıkla dinleme yapılabilmektedir. Ancak binalarda beton içindeki demir yoğunluğu fazla ise bu mesafe azalmaktadır. Her binada aynı sonucu vermez. Yerleştirdiğiniz bina ile dinleme yapılan yer arasında başka bina varsa yayın zayıflar.
 
Vericinin pil süresi Duracell pil ile 3-4 gündür. Vericinin pili, alıcı ile dinleme yapılmasa dahi takılı olduğu sürece harcanır. Alıcının pili ise sadece dinleme yapıldığında harcanır.
 
Aynı alıcı ile birden fazla kanal dinlenebilir. Örneğin 3 farklı yere verici yerleştirdiniz. alıcıdan 1 nolu mekanı dinlerken, “Scan” tuşuna basıp 2 nolu kanalı veya daha sonra aynı tuşa tekrar basıp 3 nolu kanalı dinliyorsunuz.
 
Dinleme esnasında kulaklık kablosunu veya kayıt kablosunu fazla katlamamaya özen gösteriniz. Yayın zayıflar. Bu kablolar aynı zamanda alıcının antenidir.
 
Vericide 9 volt alkalin pil, (mümkünse duracell) kullanınız.
 
Teslim süresi 7-14 gün. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Dinleme Cihazı (Böcek)

  • 3.750,00 ₺

  • Vergiler Hariç: 3.125,00 ₺

Etiketler: böcek dinleme cihazı, bocek dinleme cihazı fiyatları, gizli dinleme fiyatları, dinleme fiyatları, dinleme cihazı fiyatları, dinleme çeşitleri, işyeri dinleme, ofis dinleme, dinleme cihazı, ev dinleme, dadı dinleme,